Mağazalarımız
Magazalar
Blog Yazıları | Tüm Blog Yazıları
Ofis Mobilyası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz
Ofis Mobilyası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz
Ofis mobilyası seçerken ilk dikkat etmeniz gereken uzun süreler oturabiliceğiniz ofis koltukları temin etmeniz. Bütün günü üzerinde geçireceğiniz ofis koltuğu rahat olması oldukça önemli. Şimdilerde çalışanların rahatlığının ne derece önemli olduğunun bilincinde olan tasarımcılar ortopedik ofis koltukları tasarlıyor. Sizde bu tasarımlardan birini tercih edebilirsiniz. Büro koltuklarınızın rahat olması çalışma  performansınızı arttıracak, ofisinize gelen müşterilerinizi de oldukça memnun edecektir. Ofis mobilyaları klasik ve modern olarak iki türde tasarlanır. Modern tasarımlar genellikle geometrik şekillerle süslenmiş, canlı renklerin hakim olduğu daha enerjik tarza sahiptir. Daha sık rastladığımız klasik model ofisler ise; ahşabın ağırlıklı olduğu ağır masa ve dolaplardan oluşan, daha düz çizgilere hakim bir konsept. Bireysel çalışmalardan takım çalışmalarına kadar, aynı tarz bileşenleri ile Workstationlarımızda tam bir kullanıcı memnuniyeti hedeflenmiştir. Fonksiyonel yapısındaki kablo kanalı, kablo geçişlerine ve diğer aparatların kullanılmasına imkan sağlar. Tabla yüzey genişliği rahat çalışma ortamı sağlarken, bölücü panellerin masa hizasında olması ürüne sağlamlık katar, kullanıcıya rahat ve engelsiz hareket etme imkanı sağlar.
Doğru Çalışma Koltuğu Seçmek ?
Doğru Çalışma Koltuğu Seçmek ?
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Semih Akı, uygun olmayan çalışma koltuğunun ciddi boyun, sırt, omuz veya bel ağrılarına neden olduğuna dikkat çekiyor. Prof. Akı,  basit bazı önlemlerle bu ağrıların önüne geçmenin ve çalışma performansını artırmanın son derece kolay olduğunu söylüyor. Prof. Dr. Semih Akı, sizler için çalışma koltuğu seçiminde dikkat etmeniz gereken 6 temel kuralı sıraladı: • Ofis Koltuğu yüksekliği: İdeal koltuk oturma yeri genişliği 45-50 cm olmalıdır. Otururken ayak tabanlarınız yere tam temas halindeyken bacaklarınız ile koltuk oturma yeri arasındaki mesafe  parmaklarınızın bu bölgeden rahatça geçebileceği genişlikte olmalıdır. Parmaklarınız bu mesafeden rahatça geçmiyorsa oturma yerinizi bu işlemi sağlayana kadar alçaltın. İdeal koltuk yüksekliği 40-50 cm olmalı ve bu yükseklik ayarlanabilmelidir. • Ofis Koltuğu oturma yeri derinliği: Sırtınızı ve belinizi koltuğun arkasına tam dayayarak oturduğunuzda, koltuğun ön kenarı ile dizinizin arkası arasında bir yumruk genişliğinde (5-7 cm) mesafe olmalıdır. Koltuğumuzun bacak arka yüzünü sıkıştırmasının bu bölgeden geçen sinirleri etkileyerek bacak uyuşmalarına neden olacağını unutmayın. Bu mesafe yoksa koltuğunuzun oturma derinliğini azaltmak için sırtınızın arkasını ve belinizi destekleyen bir yastık kullanın. • Ofis koltuğu arkalığı ve sırt desteği: Koltuğunuzun arka kısmı yeterli genişlikte (30-50 cm) olmalı ve bel çukurluğunuzu desteklemeli, gerekirse bu destek için uygun bel yastıkları kullanılmalıdır.Oturma pozisyonunda omurganın normal kıvrımı olan ‘S’ şekli mutlaka muhafaza edilmeli ve sandalye arkalığı bunu destekleyecek tasarımda olmalıdır. • Ofis koltuğu kol destekleri: Koltuğunuzun kol desteklerı omuzlarınızı hafif destekleyecek yukseklıkte olmalıdır. Kol kısmınızın (omuz dırsek arası) govdenıze dolayısıyla omurganıza paralel, onkol kısmınızın (dırsek elbıleğı arası) ise dirsekten 90 derece açı yapacak şekilde konumlanmasına dikkat edin. Koltuğunuzun kol dayama kısımlarını ve yüksekliğini  bu pozisyonu desteklemesi için ayarlayın. • Büro koltuk ayakları: Ofis koltuk ayakları rahatça her yone dönebilecek ve gidebilecek şekilde 6 adet ve tekerlekli olmalı. Günümüz çalışma monotonluğu dikkate alınarak tasarlanmış, yukarı aşağı, öne ve arkaya ayarlanabilir özelliği ile başlık  kullanımı, oturumda fiziksel özellikler göz önünde tutularak  kolçakların yukarı aşağı ayarlanabilen konum hareketleri , ayarlanabilen bel desteği , hava geçiren ve terlemeyi önleyici döşemelik malzemeleri ile çeşitli model ve renklerde seçenekler sunulmaktadır.
Ofis Kanepesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Ofis Kanepesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
İnsan ile iş yapan birçok sektör için ofis kanepeleri vazgeçilmez hal alıyor. Sürekli kullanıldıkları ve firmanın görünen yüzü oldukları için seçerken dikkatli olmak gerekiyor. Piyasada birçok model bulunuyor. Sektöre, tercihe, ihtiyaca göre modeller ve fiyatları değişiklik gösteriyor. Doğru alışveriş için iyi araştırma gerekiyor. Ofis kanepesi tercihleri iş alanına göre yapılıyor. Firmalar hizmet ettikleri ve hitap ettikleri kesime göre model ve tasarım tercih ediyor. Psikologlar hastalarının rahat edebileceği ve kendini güvende hissedebileceği modelleri ön planda tutuyor. Bu modeller sırtı ayarlanabilir ve yatırılabilir şekilde olabiliyor. Yine psikologlar bekleme salonlarında bekleyenlerinin rahat edebileceği, çaylarını ve kahvelerini içebilecekleri, dergilerini okuyabilecekleri ev konforunda koltuklarla müşterilerine rahatlığı sağlıyor. Ofis mobilyası alırken de müşterilere göre yaşanabilecek kötü sürprizlere hazırlıklı olmak gerekiyor. Kaplama yırtılmaları, iskelet kırılmaları ve ağır lekeler ile çoğu zaman karşılaşılabiliyor. Çay, kahve ve yiyecek lekeleri ile karşılaşma ihtimali ise her yerde yüksektir. Ancak kadife gibi yumuşak ve sıvıyı emebilen kumaşların her zaman değiştirilebilmesi, temizlenebilmesi mümkün olmuyor. Birçok iş yeri sahibi bu durumları göz önünde bulundurarak deri gibi kolay silinebilir kaplamalarla sıkıntılı durumlarla hazırlıklı oluyor. Rahat ve şık tasarımlı kanepeler ile ziyaretçilerinize sunacağınız konforun yanı sıra göz alıcı bir ofis için seçenekler sunuyoruz.
Sırt Problemlerini Azaltan, Dr. tavsiyeli Ofis Koltuğu
Sırt Problemlerini Azaltan, Dr. tavsiyeli Ofis Koltuğu
Bürosit Banzai, ofis hayatınızda konfor sağlayan dinamik ve ergonomik yönetici koltuğudur. Bürosit’in kurucusu Fahrettin Gülener tarafından tasarlanan Bürosit Banzai, adını üretim süreçlerimize de yansıyan Japon kültüründen alıyor. Ürün, günün büyük bölümünü üzerinde geçirdiğimiz ofis koltuklarının ergonomisinin performansa etkisini vurgulamak için Japonca ‘Çok Yaşa’ anlamına gelen Banzai adını aldı.   Bürosit Banzai, rahat oturmak için sırtınızda desteklenmesi gereken bölgeleri saran dört file lobdan oluşan arkalık ve hareketli başlığıyla tam ergonomik bir tasarım. Bürosit Banzai’nin çok fonksiyonlu mekanizması, koltuğun yükseklik ayarını, arkalığın gerginlik ayarını ve 5 kilitli yaslanma ayarını kontrol ediyor. Lobların açısına göre gerginliği ayarlanmış file kaplı arkalık parçaları, sıcak havalarda terlemeyi engelliyor ve hava sirkülasyonunu sağlıyor. Hareketli başlığının yüksekliğini boyunuza göre ayarlayabiliyor, açısını değiştirebiliyorsunuz. Ergonomik oturak ile ayarlanabilir mekanizmaları bir arada sunan Banzai, yönetici koltuklarında rahatlığın yeni standardı.
Doğru Bir Ofis Makam Takımı Nasıl Olmalı ?
Doğru Bir Ofis Makam Takımı Nasıl Olmalı ?
Günlük hayatımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz ofisler artık boyut değiştiriyor.yeni nesil yöneticiler ofislerini döşerken hem kendi hemde temsil ettiği kurumun çizgisini yansıtan ofis mobilyalarını tercih ediyor. Kalitenin detaylarda ki mükemmellikten oluştuğunun bilincinden hareketle tasarım ve fiyat kurgusunu da buna ekleyerek ürettiğimiz makam takımları size beklediğinizden hep bir fazlasını sunuyor. Tüm ofis mobilyası ürün gruplarında standart dışı veya kişiye özel üretim yapabilen fabrikamızla suni malzemeden doğal malzemeye kadar farklı malzeme seçeneklerini klasik ten modern makam takımlarına kadar geniş ürün yelpazesi zamanında kusursuz teslimatımızla sektördeki geçmiş deneyimlerimiz profesyonel kadromuz ve müşteri odaklı çözümlerimizle siz değerli müşterilerimizin her an yanındayız. Ofislerde şeffaflık ve rahatlık kavramlarını her düzeyde yönetici için akılcı, estetik ve esnek çözümlerle sunan, kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak, sayısız kombinasyon seçeneği ile en iyi çözümleri sunacak ofis mobilya sistemlerimiz bulunmaktadır. Kullanıcı odaklı makam takımı tasarımı ve her ihtiyacı karşılamaya yönelik fonksiyonel çözümleriyle ofis anlayışına yeni bir boyut kazandırmayı hedefliyoruz.
CSIL Ofis Mobilyaları Pazar Değerlendirmesi
CSIL Ofis Mobilyaları Pazar Değerlendirmesi
Sayın Üyemiz, CSIL’ ın Eylül 2015 tarihli Uluslararası Dünya Mobilya Pazar Değerlendirmesi adlı yayınında Ofis Mobilyaları Pazarı da CSIL Uluslararası Pazar Araştırmacısı Mr. Mauro Spinelli tarafından değerlendirilmiş ve ekli iki yazı ile yayımlanmıştır.   Ekli Değerlendirmelerin Türkçeleri aşağıda bilgi için arz olunur; 1-      “Ofis Mobilyaları Avrupa Pazarı: Avrupa ekonomilerinin bir kısmı resesyondan çıkarken bir kısmı hala sürdürülebilir büyüme seviyelerini başarabilmek için çabalamaktadır. Bu senaryoda, ofis mobilya üreticileri klasik/geleneksel çevrenin dışında yeni alanlar aramaktadır. Aslında Avrupa ihracatı 2014 de %5 lik arttı. İhracat merkezleri arasında Doğu Avrupa %13 ve Kuzey Amerika %54 ortalamanın çok üstünde büyüme kaydetti. Avrupa üretiminin yaklaşık yarısı, Bölgenin ana ofis mobilya ihracatçıları olan Almanya ve İtalya orjiinli. Piyasa açıklığı, toplam çıktının %60 ın üzerinde ihracatın oluşturduğu İtalya’da daha yüksek (Almanya’nın %26).   Ofis Oturma (Sandalye, Koltuk vb) Segmenti Daha Hızlı Artıyor 2014’de operatif masalar Avrupa çıktısının %34 ünü oluşturdu. Geçmiş yıllar boyunca şu an toplam çıktının %29,7 sini oluşturan ofis oturma (sandalye, koltuk) segmenti düzenli olarak ilerlerken/ artarken, bu (operatif masa) segment yavaşlayan bir trend kaydetmiştir. Dosyalama ve depolama, Avrupa ofis monilya üretiminin %18,3 ünü oluştururken, kalan %18 lik kısmın üç segment arasında dağılmaktadr: Duvardan duvara üniteler (%7), ortak (ofis) alan tefrişi (% 6,2 orta vadede artmakta), ve yönetici mobilyaları (%4,8 düşüşte). Ortalama Fiyat Düşüşü 2009’dan bu yana ofis mobilya sektöründe ortalama net fiyatlarda düşüş kaydedilmektedir. Avrupalı üretici ve uzman dağıtıcılarda süregelen piyasa durgunluğu, marjlarda düşüşe götürmüştür. CSIL’in görüştüğü majör bayi örneklemine göre, Fransa’da ofis ihalelelerinde, çalışma alanı/ofis (masa+sandalye+taban)  için ortalama fiyat 2008’de 1200-1300 EUR iken bugün 700-800 EUR ya düşmüştür. Aynı durum, şuanda komple ofis alanı proje ihalelerinin ortalama 600-700 EUR olarak fiyatlandığı İtalya için de geçerlidir. 2015 için Beklentiler 2015 için birçok firma istikrar öngörmekle birlikte, 2015 in ilk yarısı boyunca piyasa durumu belirsizliği devam etti. Talep değişkenlerinde değişim olmaması ile ilintili olarak büyümenin Doğu Avrupa ülkeleri ve Rusya’da negatif performansa devam edeceği beklenmektedir. CSIL’in 2015 sabit fiyatlarla ofis mobilya üretimi için öngörüsü -%0,3’dür. IMF’in son resmi öngörüsüne göre (Nisan 2015) Avrupa ekonomisi, fiyat dahil büyüme ve işgücü seviyelerindeki iyileşme ile birlikte 2015 ve 2016’da %2 artacaktır.Aynı Rapor, yakın gelecekte Rusya için görüşlerin negatif kalacağını, bununla beraber Kuzey Amerika ve Orta Doğu’nun sürdürülebilir ekonomik performansının %3’ün üzerinde kalacağı tahmin edildiğinden, bu bölgelerden daha çabuk/acil fırsatlar geleceğini işaret etmektedir.” Mauro Spinelli/CSIL Eylül 2015      2-“Körfez Bölgesi: Ofis Üreticileri İçin Hedef Piyasa Orta Doğu günümüzde Avrupa, Türkiye ve Çin ofis mobilya ihracatçıları için hızla büyüyen merkezlerden biridir.  Körfez Bölgesindeki ofis mobilya tüketiminin 2006-2014 peridunda ortalama %8 lik büyümeyle birlikte 1 milyar dolar civarında olduğu tahmin edilmektedir. Suudi Arabistan dışında, Bölgede üretim faaliyetleri hala sınırlı olup, yerel piyasanın ofis mobilya ortalama tüketiminin yaklaşık %72 sini oluşturan ithalat ile yüksek derecede bir açıklığı bulunmaktadır. Ofis mobilya ithalatı Bahreyn, Kuveyt, Umman ve Birleşik Arap Emirliklerinin iç talebinin %80’ini karşılamaktadır. Suudi Arabistan için bu oran daha düşük (%57) kaydedilmektedir. Ofis mobilya ithalatı 2006-2014 döneminde yıllık %7,7 artmış ve 762 milyon USD e ulaşmıştır. Bu toplam tutarın nerdeyse yarısı Çin ve İtalya’dan gelmektedir, sırasıyla %31 ve % 15 payla. En büyük ekonomiler Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleridir. Gayrisafi Milli Hasılası en hızlı büyüyen ülkeler Bahreyn ve Katardır. Kuveyt ve Katar kişi başına milli geliri daha yüksek kaydedilen ülkelerdir. Bu coğrafi bölge, Abu Dabi, Dubai, Kuveyt şehri ve Doha gibi petrol ve doğalgaz rezervleri sayesinde hızlı büyüyen şehirleri kapsamaktadır.  Bu şehirler, petrolle ilgili aktivitelerden hizmet sektörüne kayan bir ekonomik çeşitlemeye/değişime gitmektedir. Ayrıca, son yıllarda, gayri-menkul, turizm ve hastane endüstrisi, kültür ve eğlence sektörlerine büyük çapta yatırımlar yönlendirilmiş, ki bu yatırımlar da beraberinde mobilya sektörüne talebi artırmıştır. Projeye Dayalı İş Dünyası Ofis/ticari iş dünyası çok yüksek düzeyde fragamantasyon / bölünmüşlük göstermekte, temel olarak projelerle yürütülmektedir ve bu nedenle yerel contractorsların/ yüklenicilerin elindedir. Basit projeler hükümet (Kamu otoriteleri önerilen projelerin değerlemesini ve fizibilite çalışmalarını yürütmesi için proje danışmanları ile çalışmaktadır) yada özel sektör inşaat müteahhidi (müteahhit ihale kararını verince yüklenici belli bir bütçe ve proje zaman anlaşması çerçevesinde tamamlama sorumluluğunu devralmaktadır) tarafından teşvik edilebilmektedir. Yerel kaynaklara göre, ofis yapım proje tamamlanmaları 2014 de 13.4 milyar USD tutarındadır. Dubai Expo 2020 gibi gelecek eventlerde dikkate alındığında ofis, ticari ve hastane işletmelerindeki daha fazla büyüme beklenmektedir. Geçmişle karşılaştırıldığında, yerel gelişme daha az mega proje ve nihai kullanıcı talebine göre bir çok yıla yayılan projeler üzerine artan bir odaklanma deneyimlemektedir.” Mauro Spinelli/CSIL Eylül 2015      Saygılarımla,     Yasemen AYDOĞDU Genel Sekreter
Alt Logolar
Facebook Bizi Twitter'dan Takip Edin Valid XHTML 1.0 Transitional Youtube Google Plus Pinterest instagram