444 8 078      info@caliskanofis.com  
treng
Üye Olun       Üye Girişi

Bürosit Ürün Geliştirme ve Test Laboratuvarı Süreci

Kurulduğu günden itibaren var olanla yetinmeyip, daha estetik, ergonomik, dayanıklı ve fonksiyonel ürünler geliştiren Bürosit, araştırma-geliştirme bütçesiyle öne çıkan bir şirket. Bürosit Ar-Ge Merkezi, ürün geliştirme ve inovasyon faaliyetlerinin yanı sıra, farklı akademik kurumlarla TÜBİTAK destekli iki bilimsel projeyi de yürütüyor.


MOBİLYA ÜRÜNLERİ İÇİN TEST VE LABORATUVAR EKİPMANLARININ GELİŞTİRİLMESİ 

Ofis mobilyalarının güvenlik ve ergonomik açıdan uygunluğunu doğrulamak için uluslararası normlara uygun ekipman ve süreçlerle test edilmesi gereklidir. Ancak ilgili test ekipman ve süreçleri yurtdışından temin edilebilmektedir. Bürosit Ar-Ge Merkezi’nin TÜBİTAK-1501 kapsamında destek aldığı bu bilimsel proje, ofis mobilyalarının ergonomisi, dengesi, mukavemetine yönelik uluslararası normlara uygun ve geçerliliği sağlanabilecek test ekipman ve süreçlerinin Türkiye’de üretilmesini hedefler.

Çalışmanın sonucunda, yurtiçi ve yurtdışı test/onay giderlerinin düşürülmesi; prototip üretim ve doğrulama süreçlerinin kısalmasıyla nihai ürüne daha kısa sürede ulaşabilme; test ekipmanı tasarım ve üretim yetkinliği kazanımı; yeni ürünler teste gönderilirken fikri ve sınai mülkiyet hakların korunmasından doğan zafiyetlerin giderilmesi ve taklit riskinin ortadan kalkması gibi avantajlar sağlayacaktır.